Bay Suskun Yazdıklarım

Böcek mi Yoksa Çiçek mi?

Yazan : - 13 Ağustos 2017

Umut, kimileri için bir hortlak gibi. Öldü dediğin yerde çıkıyor hep ortaya. Korkuyorsun, kaçmak istiyorsun ama ona bakmaktan, varlığını hissetmekten alıkoyamıyorsun kendini. Tıpkı bir korku filmindeki gibi. Tıpkı, kendini mor ışığın güzelliğine kaptırmış ölüme doğru yavaşça uçan bir böcek gibi…

Umut, kimileri için mevsimi olmayan bir çiçek gibi. Her mevsim koşul gözetmeksizin açabilen fakat ne zaman açacağı hiç belli olmayan, her yaprağı ayrı ayrı renklerde olan, kokusuna doyulmayan bir çiçek gibi…

Sizin için hangisi? Böcek mi yoksa çiçek mi?

İnsanları hayata bağlayan, onlar için hayatı yaşanılabilir kılan değerleri vardır. Bazıları inançları uğruna yaşar, bazıları sevdikleri uğruna yaşar, bazıları para uğruna yaşar, bazıları ise sadece kendisi için yaşar.  Ben, önce sevdiğim insanlar için daha sonrasında ise umutlarım ve hayallerim için yaşıyorum.

Peki siz neden yaşıyorsunuz? Hiç düşündünüz mü? Gece başınızı yastığa koyduğunuzda, kendinizi karşınıza alıp “Otur bakalım delikanlı/hanımefendi. Güzel bir sohbet edelim seninle.” dediniz mi? Ben çok yapıyorum.

Hakkımda istediğinizi düşünebilirsiniz. Size kalmış 🙂

Abartısız zamanının büyük kısmını bilgisayar karşısında ve sanal ortamda geçiren birisi olarak, gerek okuduğum uzman psikolog görüşleri olsun, gerek yaşanmışlıklar üzerinden yazılmış şiirler veya yazılar olsun, insanların içinden umudun kaybolduğunu ve umutsuzluğun getirdiği bencilliği görebiliyorum. Artık herkes sadece kendini düşünür olmuş. İnsanlar, insanlardan umudunu kesip kendilerine yönelmiş.

Sonrasında ise malum, herkes kendi kabuğuna çekilmiş. Aslında suç onların değil. Onları böyle olmak zorunda bırakanlarda bence.

Umudunuzu asla yitirmeyin. Sizi ayakta tutacak, kendiniz dışında değerleriniz olsun hayatta. Yanı başınızdakilerin ilham kaynağı olun. Umut ışığı olun. Mutluluk kaynağı olun. O zaman hayat daha güzel olacak. Ben buna inanıyorum.

Değerli vaktinizi ayırdığınız için teşekkür ederim. Kalın sağlıcakla…

 

Etiketler

Yorum Bırak

Bayan Geveze
Dünya

Yazmaktan ve konuşmaktan usanmayan. Henüz yolun çok başında bir radyo ,televizyon,sinema bölümü öğrencisi.

Yazarlarım
Bay Suskun on EmailBay Suskun on FacebookBay Suskun on InstagramBay Suskun on Youtube
Bay Suskun
Bayan Geveze’nin aksine konuşmayı pek sevmeyen, yolun neresinde olduğunu bilmeyen, ikizler burcu bir grafik tasarımcı, bilgisayar programcısı, fotoğrafçı…

Zevk aldığım uğraşlarım: Manzara fotoğrafçılığı, Bilgisayar Grafikleri(CG) , Animeler , Oyunlar , Karting , E-Spor
Ara ve Bul