Genel

Bayan Geveze Suskunluğunu Bozuyor!

Yazan : - 6 Haziran 2017

Dostlarım,hepinize kaldığımız yerden tekrar merhabalar

Bir süredir yoktum buralarda. Biraz kendimi çektim sitenin duyurusunu yaptıktan sonra. Aslında amacım önceleri tepkileri izlemek ve bunlarin ışığında bir yol çizmekti kendime. Çok şükür olumsuz bir yorum almadım. E tabi alırsam da başım gözüm üstüne o ayrı mesele. Birkac tavsiye aldım, en kısa sürede bu önerileri de yerine getirerek kaldığım yerden tam gaz hep beraber devam edeceğiz inşallah.

Neyse nerelerdeydim ona bi açıklama getireyim.

Öncelikle yeni bir hayat kurma peşindeydim.

Kayseri’deki hayatıma yön vermem ve yaz için bazı planlar yapmam gerekiyordu.

Once minicik ama sıcak,bazen toplu bazen dağınık,bazen yalnız oldugumolduğum bazense dostlarımla geceler boyu muhabbetin dibine vurduğum bir eve çıktım. Yaz için kendime bölümümle ilgili bir iş bulmaya çalıştım. Bir sürü yeni arkadaş edindim. Hayata dair bişeyler kapma peşindeydim velhasıl.

Peki eve çıkmak beraberinde neler getirdi? Ev işlerinden hiç anlamayan ve nefret eden ben, yeri geldi sürüne sürüne ellerimle yer sildim yeri geldi ay sonunu nasıl getireceğimi hesapladım. Bazen yalnızlıktan,annemin hep peşimizde koşması lüksünden uzak oluşuma oturup ağladım. Kendimi ev kızı gibi hissedip boş günlerimde oturup örgü bile ördüm yeri gelince. Yaşamayı,ayakta durmayı bi eve nasıl bakılması gerektiğini öğrendim. Misafir ağırlamayı yemeğe ne kadar tuz atmam gerektiğini hamurun nasıl kulak memesi kıvamına geleceğini ve tabi (öğrenci evi olunca malum)makarna yapmanın bir çok çeşidini öğrendim.

Ama bazı günler öyle üşendim ki Allah sizi inandırsın sırf yemek yapmayayım diye aç yattığımı bilirim ? E napayım uğraşsamda bi annem olup hamaratlaşamıyorum ? yinede ilk başlarda öyle istekliydim ki yemek yapmayı öğrenmek konusunda,gelsin kaşık dökmeleri kuru fasulye partileri hamur kızartmaları değişik tatlılar vuhuuuuvvv ? Düşününce başlangıç için bunlar bile yeterli bence. Zaten sonra olayı kaptım bir yemek çeşidi belirleyip koca bi tencere ondan pişirip onu en az 3 günlük yapiyodum. Hem ev yemeği yemiş oluyorum hemde sürekli ne yemek yapsam derdim olmuyor ? işte bu yüzden evlenmek istemiyorum çünkü beni alan koca yandı yani bariz biliyorum bunu ? neyse yine gevezelik yaptım biliyorum bu konuyu burda kessem sanırım iyi olacak.

Diğer bir yokoluş sebeplerimden biri de Bodrum’a kafa dinlemeye tatile gitmiş olmamdı. Bu benim ilk tatilimdi ve inanılmaz uygun bir fiyata mükemmel bir tatil yaptım. Hatta bu yazımı da şu an 15 saat sürecek olan yolculuğumdan sizlere iletiyorum ? Yakın zamanda bu konu hakkında daha ayrıntılı bilgiler vereceğim ve tatil tecrübelerimi otel bilgilerini paylaşacağım bir yazı gelecek.

Özlemişim size yazmayı,gevezelik yapmayı dostlarım. Artık buralardayım. Bir sonraki yazımda görüşmek üzere. Kendinize iyi davranın ve sizi üzen her şeyden uzak durmayı unutmayın! ✋??

 

Sevgilerimle,

-Bayan Geveze

Etiketler

Yorum Bırak

Bayan Geveze
Dünya

Yazmaktan ve konuşmaktan usanmayan. Henüz yolun çok başında bir radyo ,televizyon,sinema bölümü öğrencisi.

Yazarlarım
Bayan Geveze
Ara ve Bul