Genel Sevdiklerim/Sevmediklerim

Sevmediklerimde Bu Hafta: ”Şans Ayağıma Geldi (The Cobbler)” Filmi

Yazan : - 27 Nisan 2017

Sevgili dostlarım,bu hafta sevmediklerim bölümünde bir film var.

Aslında çok sevdiğim ve komedi filmleriyle adını duyurmuş olan Adam Sandler’ın başrol oynadığı bir film olmasına rağmen,maalesef ki bu film beni güldürmeyi ve etkilemeyi başaramadı. Neden hoşlanmadığımı sizinle yazımın ilerleyen satırlarında paylaşacağım fakat önce biraz izlememiş olanlar için konusundan bahsetmek istiyorum.

Max adında ayakkabı tamirciliği yapan Adam Sandler’ın oynadığı başrolumuz,sıradan bir günde her zaman olduğu gibi ayakkabı tamiri yaparken dikiş makinası bozuluyor ve bunun üzerine büyük büyük dedesinden kalma dikiş makinasını eşyalarının arasından çıkarıyor ve kullanmaya başlıyor. Buraya kadar her şey normal. Fakat daha sonra farkediyor ki o makinayla diktiği her ayakkabı sihirli bir ayakkabıya dönüşüyor ve Max o makinayla diktiği hangi ayakkabıyı giyse sahibine dönüşüyor. Önceleri Max için her şey eğlenceliyken tabi tahmin ettiğiniz üzere daha sonra her şey karmaşık bir hal almaya başlıyor ve hatta saçma sapan bir sona doğru ilerliyor.

Ben filmi ilk izlemeye başladığımda beklentim(her ne kadar ımdb oranı 5.5 olsada) gerek başrolde en sevdiğim oyunculardan biri olması gerekse filmin yönetmeninin başarılı bir yönetmen olması açısından yüksekti açıkçası. Fakat senaryo o kadar eksik kalmış ki filmin içeriğinde her ne kadar “komedi” yazsa da ben komediye dair pek bir şey bulamadım. Evet yaratıcı bir senaryo iyi bir ana konu var ama gerek diyaloglar gerek sahneler fazla eksik kalmış. Ve bence gerek daha iyi filmler çekmiş olan yönetmeni Thomas McCarth’e,gerekse başrol oyuncusu Adam Sandler a yakışmayan bir film olmuş. En kötü filmleri elbette diyemem çünkü henüz izlemediğim filmleri var. Ama en azından benim izlediklerim içinde en yetersiz bulduğum film bu oldu.

Eğer siz de “Şans Ayağıma Geldi”filmini izlediyseniz veya bu yazımdan sonra izleme fırsatı bulursanız, siz de görüşlerinizi yorumlarda ya da sosyal medya hesaplarım üzerinden bana ulaşarak paylaşmayı lütfen unutmayın dostlarım.

Bir sonra ki sevmediklerim bölümünde bakalım bizi ne bekliyor. Öğrenmek için takipte kalın dostlarım!

Görüşmek üzere.

 

Etiketler
2 Yorum
 1. Cevapla

  gemmaMa

  28 Nisan 2017

  Fine way of describing, and fastidious paragraph to obtain information concerning my presentation subject, which i am going to deliver in school.
  [url=https://tonyjfrost910.wordpress.com/]gemmaMa[/url]

  • Cevapla

   Bayan Geveze

   28 Nisan 2017

   Thanks for all comments. I am happy to help you!:)

Yorum Bırak

Bayan Geveze
Dünya

Yazmaktan ve konuşmaktan usanmayan. Henüz yolun çok başında bir radyo ,televizyon,sinema bölümü öğrencisi.

Yazarlarım
Bayan Geveze
Ara ve Bul