Genel Günlük

İçimden Geçenlerde Bugün-15.04.2017

Yazan : - 15 Nisan 2017

Yazıp yazıp siliyorum bu günlerde. Hani olur ya hissettiklerini anlatacak,tarif edecek kelimeler bulmakta zorlanırsın,cümleler birikir kaleminin mürekkebine,akmak ister ama akamaz. İşte ben de öyleyim bu günlerde. İstiyorum ki aksın gitsin kağıda tüm hislerim, istiyorum ki aklıma gelen ne varsa söyleyebileyim öyle hiç düşünmeden,tartmadan.

Ama bir yerde tıkanıyor insan malum. Ağır geliyor sözcükler  diğer tüm şeyler gibi. Hayat hepimizin kaldırabileceği kadar hafif değil çünkü. Bazılarımız ezilmeye mahkum,bazılarımız da o ağırlığı taşımaya çalışmaya. Peki ben hangi taraftayım? Kaldıramayıp ezilen tarafta mı yoksa bu yükü kabullenen tarafta mı? Bilmiyorum…

Hayat kaldıracağından fazlasını yüklemez derler insana. Ben buna inanmayı bırakalı çok oldu. Siz inanır  mısınız bilmem. Ama düşününce evine ekmek götürmek için çalışan minicik çocukları,sırf çaresiz olduğu ve katlanmak zorunda olduğu için senelerce şiddet gören kadınları ,ya da yıllar boyu sırf okusunlar ,iyi bir hayata sahip olsunlar diye büyüttüğü çocuklarının sokağa attığı yaşlı amcaları,teyzeleri gördükçe ben kaybediyorum bu söze olan inancımı. Şimdi hanginiz diyebilir ki hayat hepimize adil? Hanginiz diyebilir hakkettiler diye?

Ama yaşıyoruz işte. Öyle ya da böyle tükeniyor ömür.

Kırgınlıklar,kızgınlıklar,sevinçler… neyimiz var neyimiz yok bu karanlık dünyada bırakıp 2 metrelik bir çukura giriveriyoruz hiç var olmamış gibi. Geriye sadece adımız kalıyor. Bi gün o da unutulmak üzere tabii.

Velhasıl hayat zor dostlarım. Hayat hepimiz için yeterince ağır ve zor.  Ve kırmak,üzmek için çok kısa. Yaşarken kıymetini bilmeli insan bazı şeylerin.  Çünkü unutmayın,ölümde var.

Ve bu zorluğun altında ezilmeden önce,                                                                                                                                             Gelin , yeni bir başlangıç yapıp kıymetini bilmeye başlayalım bazı şeylerin.

Yeni başlangıçlarda görüşmek üzere dostlarım.

Hoşçakalın…

Farid Farjad - Ayrilik – 

Etiketler

Yorum Bırak

Bayan Geveze
Dünya

Yazmaktan ve konuşmaktan usanmayan. Henüz yolun çok başında bir radyo ,televizyon,sinema bölümü öğrencisi.

Yazarlarım
Bayan Geveze
Ara ve Bul